Her følger informasjon om de problemene med nettradioen som var under bingosendingen onsdag 9. september.
Les saken
Fredagskveld i Nærkanalen har sesongpremiere 11. september.
Klokkeslettet er som vanlig 22.00, og i høstens første sending er det Finn Arne Steffensen som er programvert. Lokale innslag, musikk og konkurranse er stikkord.
Vi høres!
Les saken
Fredag 4. september blir det en ny utgave av musikkprogrammet Bare norsk.
Denne gangen er temaet nostalgi; programleder Terje Brandt lover mange gode norske klassikere fra 70- og 80-tallet.
Les saken
Bingoen i Nærkanalen har hatt ferie, men starter opp igjen onsdag 5. august til fast tidspunkt; kl. 20.30. Lykke til!
Les saken
Formannskapet i Meløy har i møte 26.06. vedtatt at for fremtiden skal kommunestyremøtene streames ut til publikum. Dette vil skje med kamera på YouTube. Skal du følge med, så blir det altså via den kanalen. Vedtaket innebærer også at avtalen med Radio Meløy/Nærkanalen avsluttes.
Les saken
Svaret er Dan McCafferty, vokalist i bandet Nazareth.
Les saken
Fredag den 29 mai er det klart for Tysktimen igjen.
Programmet feiret tidligere i vinter at det har vært på lufta i 20 år, så programlederen er fremdeles i utpreget jubelmodus.
Det betyr at det blir festmusikk i Tysktimen denne gangen også.
Les saken
Fredagskveld-sendinga 29. mai er AVLYST. Vi beklager.
Les saken
Vi beklager at deler av direktesendinga fra Meløy kommunestyre falt ut i dag. Årsaken var linjearbeid/vedlikehold hos en ekstern leverandør - uten at vi i Nærkanalen var informert, og kunne tatt forhåndsregler mot dette. Det jobbes med å få laget et sammendrag av det som ble behandlet mens det var stans i overføringa. Om dette blir vellykket, vil det bli lagt ut på hjemmesida www.narkanalen.no
Les saken
Vi beklager å måtte avlyse Fredagskveld-sendingen 8. mai på grunn av teknikermangel.
Les saken